پارسی خوان

مرجع بلاگر ایران - جدید ترین ها از وبلاگ های پارسی

به پارسی خوان بزرگترین مرجع بلاگر ایرانی خوش آمدید!
لازم به ذکر است پارسی خوان هیچ مسئولیتی در قبال محتوی منتشر شده در وب سایت را ندارد و مسئولیت محتوی بر دوش وبلاگ منتشر کننده آن مطلب میباشد!
لذا خواهشمند است در صورت مشاهده هرگونه محتوی مجرمانه از طریق بخش ثبت شکایات به ما در جهت حذف آن کمک کنید.
هدف پارسی خوان این است تا وبلاگ نویسان ایرانی بهتر دیده شوند و سریع تر پیشرفت کنند.

ثبت شکایت

question_answer درمان وسواس

مراحل 

درمان وسواس ( OCD ) ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • معاینه بدنی
  این عمل ممکن است برای کمک به پیشگیری از مشکلاتی که می‌تواند باعث به وجود آمدن علائم شما شود و بررسی عوارض مربوط به آن انجام شود.
 • انجام آزمایشات
  آزمایشات ممکن است شامل: شمارش کامل خون (CBC)، بررسی عملکرد تیروئید شما و غربالگری برای داروها باشد.
 • ارزیابی روانشناختی
  این شامل بحث در مورد افکار، احساسات، علائم و الگوهای رفتاری شماست.که با اجازه و به اختیار شما، ممکن است شامل صحبت با خانواده یا دوستانتان باشد.
 • معیارهای تشخیصی برای

  وسواس( OCD)
  پزشک شما ممکن است از معیارها در دفترچه راهنمای تشخیصی و آماری اختلالات روانی (DSM-5) که توسط انجمن روانپزشکی منتشر شده استفاده کند.

چالش‌های تشخیصی
گاهی اوقات تشخیص بیماری وسواس ( OCD ) دشوار است زیرا علائم آن می‌تواند مشابه علائم وسواس شخصیتی، اختلالات اضطرابی، افسردگی، اسکیزوفرنی یا سایر اختلالات سلامت روان باشد.
و این امکان وجود دارد که هم وسواس ( OCD ) باشد و هم یک اختلال روانی دیگر. با پزشک خود همکاری کنید تا بتوانید تشخیص و درمان مناسب را دریافت کنید.

دکتر امیر پیرایش برای تشخیص و پیدا کردن درمان مناسب به شما کمک می‌کند.

درمان وسواس

درمان وسواس

اختلال وسواس ممکن است منجر به درمان کامل نشود، اما می‌تواند به کنترل علائم کمک کند تا بر زندگی روزمره شما تاثیرگذاری زیادی نداشته باشد. برخی از افراد تا آخر عمر به درمان نیاز دارند.
دو درمان اصلی برای OCD عبارتند از روان درمانی و داروها. اغلب، درمان با ترکیبی از هر دو روش موثرتر است.

روان درمانی
درمان شناختی رفتاری (CBT)، نوعی روان درمانی است که برای بسیاری از مبتلایان به OCD مؤثر است. قرار گرفتن در معرض و جلوگیری از پاسخ (ERP): نوعی از روش درمانی CBT، شامل قرار گرفتن تدریجی شما در معرض شیء یا وسواس از ترس مانند خاک، و یادگیری راه‌های سالم برای مقابله با اضطراب است.
ERP تلاش و تمرین می‌کند تا علائم آزاردهنده را کاهش دهد و ممکن است به محض یادگیری مدیریت وسواس و اجبارات خود، از کیفیت زندگی بهتری برخوردار شوید.
درمان ممکن است در جلسات فردی، خانوادگی یا گروهی انجام شود.


aminbattery

کلمات کلیدی: درمان ,ممکن ,علائم ,وسواس ,روان ,می‌تواند ,ممکن است ,است شامل ,انجام شود ,درمان مناسب ,درمان وسواس ,ممکن است شامل

clear_all آخرین مطالب این وبلاگ

clear_all آخرین ارسال ها

keyboard_arrow_up