پارسی خوان

مرجع بلاگر ایران - جدید ترین ها از وبلاگ های پارسی

به پارسی خوان بزرگترین مرجع بلاگر ایرانی خوش آمدید!
لازم به ذکر است پارسی خوان هیچ مسئولیتی در قبال محتوی منتشر شده در وب سایت را ندارد و مسئولیت محتوی بر دوش وبلاگ منتشر کننده آن مطلب میباشد!
لذا خواهشمند است در صورت مشاهده هرگونه محتوی مجرمانه از طریق بخش ثبت شکایات به ما در جهت حذف آن کمک کنید.
هدف پارسی خوان این است تا وبلاگ نویسان ایرانی بهتر دیده شوند و سریع تر پیشرفت کنند.

ثبت شکایت

question_answer مرکز مشاوره پیش از ازدواج

پکیج تخصصی مشاوره ازدواج با شرایط خاص

پکیج تخصصی 

مرکز مشاوره پیش از ازدواج ، در مرکز مشاوره ندای آرامش روان با در نظر گرفتن نیازهای جوانان و شرایط آسان‌گیری امر ازدواج طراحی شده است و شامل :

۱) 

مشاوره ازدواج توسط دکترای روانشناسی و مشاوره خانواده و زوج درمانی
۲) اجرای آزمون‌های شخصیتی و سازگاری شویی در جهت ارزیابی‌های روانشناختی
۳) ارائه راهکارهای مناسب، تشخیص تناسب زوجین و آماده سازی افراد برای آغاز زندگی مشترک

به زبان ساده 

مشاوره ازدواج را می‌توان مشابه مشاوره ژنتیک دانست، در جلسات مشاوره ازدواج مسائلی مانند شناخت طرفین و توقعات آن‌ها از هم، همچنین آرزو، تمایلات و بسیاری موارد دیگر توسط روانشناس مورد بررسی قرار گرفته و سپس پیشنهاداتی برای زندگی مشترک بهتر به زوجین داده می‌شود.

نکات مختلف در

مرکز مشاوره پیش از ازدواج

بهتر است که پسر و دختر به پختگی و بلوغ فکری که برای ازدواج لازم است رسیده باشند. سن، معیار مناسبی برای تائید بلوغ نیست. نه سن بالاتر نشانه‌ی رسیدن به بلوغ است و نه سن پایین‌تر نشانه‌ی نرسیدن به بلوغ است اما لازم است که فرد سن مناسبی داشته باشد تا فرصت کافی برای بلوغ و پختگی لازم به وجود بیاید.

ازدواج یعنی همراهی مداوم زن و مرد باهم، به خاطر داشتن زندگی هدفمند و برنامه‌ریزی‌شده که طرفین در رساندن هم به آسایش و آرامش کمک می‌کنند.

برخی از افراد زمانی که نیاز دارند با کسی باشند، وقتی می‌خواهند تنها نباشند، وقتی زندگی در خانه پدری را نمی‌توانند تحمل کنند، به ازدواج فکر می‌کنند و کاملاً به نتیجه‌گیری‌های خودشان اطمینان دارند. برخی از این افراد اصلاً متوجه نیستند که غیر از طرف مقابل خودش هم باید برای ازدواج آماده باشد، خودش هم باید تکلیفش را بداند و مسئولیت نقش خود و برنامه‌ی درازمدت خود را بپذیرد.

اگر دختر و پسر هوش هیجانی و توان شناختی بالایی برای ازدواج با درکی متعالی و دلایلی وجود بخش داشته باشند، این امکان را داشته باشند که به سمت فهم عمیق‌تری هدایت شوند، روانشناس آن‌ها را وارد مسیر ازدواجی با درک تمام و کمال می‌کند.

چنانچه دختر و پسر هر دوبه‌یک اندازه سطحی وساده به ازدواج بنگرند و آن را ابزاری برای رفع نیاز خود بدانند، روانشناس تعویق انداختن یا کنسل کردن ازدواج را توصیه نمی‌کند، بلکه تکنیک‌های لازم، مهارت‌های زندگی و … را به آن‌ها آموزش می‌دهد. مشاور ازدواج تصمیم‌گیرنده نیست اما اگر تشخیص دهد که فردی طی زمان تحولی سازنده را تجربه نخواهد کرد، با ازدواج آن‌ها مخالفت نمی‌کند بلکه جهت آگاهی و آموزش زوجین تلاش لازم را انجام می‌دهد.

کلینیک مشاوره خانواده در تهران – کلینیک زوج درمانی در تهران

عوامل اختلافات شویی

همان طور که می‌دانیم اختلاف سلایق، اختلاف عقاید، اختلاف در زمینه‌های فرهنگی، مالی، خانوادگی، تفاوت‌های آسیب‌زا در ویژگی‌های شخصیتی و روانی عاطفی، گذشته‌های متفاوت افراد، هوش متفاوت و سایر موارد می‌تواند، زمینه ساز ایجاد مشکلات عمده ای در زندگی شویی زوجه شود. مشاوره و آموزش زن و مرد پیش از ازدواج می‌تواند در کاهش آسیب‌های خانوادگی و اجتماعی بسیار کمک کننده و تاثیرگذار باشد.

تست شخصیت در

مرکز مشاوره پیش از ازدواج

در اکثر موارد نیز مشاور می‌تواند با اجرای تست‌های شخصیت و آزمون‌های روانی که برای مشاوره ازدواج مناسب هستند، به بررسی تیپ‌های شخصیتی و ویژگی‌های شخصیت آن‌ها و یا اگر بیماری روانی خاصی در آن‌ها وجود دارد، بپردازد.

در این صورت زن و مرد با شناخت بهتری و بیشتری می‌توانند دست به انتخاب درست بزنند. روانشناس از طریق مصاحبه و تست‌ها، الگوی ارتباطی خانواده اولیه‌ی زوجین و راهبردهای مقابله‌ای آن‌ها را در موقعیت‌های مختلف تحلیل و بررسی می‌کند تا علاوه بر انتظار داشتن چنین رفتار‌هایی از هم و پذیرش یکدیگر بدانند که در هر شرایط با هم چگونه و چطور سازگار شوند که تفاهم میانشان برقرار باشد

معیارهای ازدواج سالم

بررسی سایر موارد و فاکتورها نیز در 

مشاوره ازدواج مهم است. برای مثال فاکتورهایی مانند سن، هوش، فاکتورهای اقتصادی و اجتماعی، فاکتورهای مربوط به جذابیت ظاهری و شخصیتی فرد، اهداف کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت زن و مرد در زندگی و … نیز مهم است. جلسات مشاوره به زوجین کمک می‌کند که مهارت گفت و گوی موثر را بیاموزند و باحالت روحی و هیجانی مساعد بتوانند با هم بحث کنند و نقطه نظرات یکدیگر را بپذیرند.ه

برخی از دختران و پسران سعی دارند که با فردی که شبیه خودشان است ازدواج کنند که به آن گزینش همسان خواهی و برخی سعی دارند با کسی که رفتارهای مخالف خودشان دارد ازدواج کنند که به آن گزینش ناهمسان خواهی می‌گویند. این همسان خواهی یا ناهمسان خواهی نوعی ترجیح سلیقه‌ای در زمان انتخاب همسر است.

بنابراین همان طور که می‌بینیم امروزه م

شاوره ازدواج، بیش از هر زمانی دارای اهمیت و ضرورت است و باید سعی شود تا افراد را برای انتخاب صحیح و هوشمندانه به سمت 

مشاوره ازدواج ترغیب کرد.


aminbattery

کلمات کلیدی: ازدواج ,مشاوره ,آن‌ها ,زندگی ,هم ,زوجین ,پیش از ,از ازدواج ,مشاوره پیش ,مرکز مشاوره ,برخی از ,مرکز مشاوره پیش ,در مرکز مشاوره ,به بلوغ است

clear_all آخرین مطالب این وبلاگ

clear_all آخرین ارسال ها

keyboard_arrow_up